performans telefonlara kadar çok geniş bir

Admin

Administrator
Staff member
yelpazede kullanan tek telefon üreticisi oldu yazın tarafındaki İki iş ortağı ise önümüzdeki günlerde Ayrıca bir videosu yayınlamayı plandadır işletim sistemi bence çok önemli ve kritik bir noktada bulunuyor Linux tabanlı işletim sisteminin temel özellikleri Mozilla tarafından gelişim durdurulan işletim sisteminden geliyor özellikle giriş Seviyesi düşük donanımlı telefonları akıllı telefon deneyimi kazandırmayı sağlıyor mesela Nokia 81 10 gibi eski bir Evsan ilgili versiyonunda işletim sistemi kullanılıyor 2016 dan günümüze kadar hem de çatısı

altında çok sayıda Nokia telefon piyasaya çıktı ve bu süre zarfında nokya ülkemize de geldi Hatta birden fazla denemesi oldum ancak ne yazık ki tam anlamıyla adapte olmayı başaramadı 2018'de hmd Global Nokia telefonların Türkiye genel müdürü olarak uzun yıllar noktada çalışan ve markayı çok yakından bilen tecrübeli bir isimle Serttaş Şener'le anlaştığım ancak 2020 başında Sertaç Şener yemeksepetine transfer oldu daha sonradan dosya markasının Türkiye serüveni hakkında herhangi bir gelişme yaşanmadı Yani bu durum bile

markanın ülkemizdeki son halini anlamak açısından oldukça önemli bir gelişme güncel Nokia telefonlar En azından belli modelleri ile bazı ülkelerde kaydeder başarı elde etti hatta şirketin 3 aylık veriyor oplam 5 milyonu bile geçti ancak yaklaşık 1 yıldır markasını bir düşüş grafiği söz konuşuyorum Kandemir yelkovan 19 salgınının en çok etkilediği markalardan biri de hem de bu yılın ikinci çeyreğinde yani nisan mayıs haziran döneminde ev temeli sattım Nokia marka telefon sayısı 1.4 milyon bir bu adet de marka akıllı telefon

dünyasında sadece binde beşi bir pazar payına sahip Dolayısıyla en büyük 10 akıllı telefon markası arasında giremiyor Avrupa Ortadoğu ve Hindistan gibi 3 kritik pazarda şirketin İlkay bu sırasıyla %50 878d %90 her ne kadar covid-19 salgını sıradışı bir durum yaratmış olsa bile bahane bu olmamalı bunun arkasına patron olmamalı Çünkü bu koşullarda bile büyümesini sürdüren şirketler var Örneğin Apple gibi örneği Şamil gibi öte taraftan kayıtlar covid-19 dan sonra başlamıyor geçen yılın ortasından itibaren bir düşme durumu söz konusu